WYSTAWA-POCIĄG DO WIEDZY !!!

Od 17 do 21  czerwca  2021 roku zaprosiliśmy uczniów klas młodszych  ze Szkoły Podstawowej w Łabowej do wzięcia udziału w warsztatach  przeprowadzonych w  oparciu o wystawę książek popularnonaukowych pt.: „POCIĄG DO WIEDZY- KSIĄŻKA EDUKACYJNA W NATARCIU”

Tematem przewodnim spotkań były książki edukacyjne dla dzieci:  „Bardzo głodna gąsienica” autorstwa Erica Carle’a; „Przekroje: owoce i warzywa”, A. Sowińskiej oraz „Pszczoły”, Piotra Sochy. W trakcie zajęć dzieci poznały różne fazy życia motyla, zrobiły swoje „robaczki na jabłuszku”, pobawiły się z bardzo grubą gąsienicą. Poznały przekroje owoców i warzyw oraz rolę pszczół w ich powstawaniu. Sprawdziły jak wygląda jabłko  w środku?

Na kocyku mogły zaprzyjaźnić  się z wieloma niezwykłymi książkami oraz wybrać te najpiękniejsze na zbliżające się wakacje.

Przygotowana wystawa książek miała na celu zachęcenie dzieci do sięgania po książki popularnonaukowe, które pomagają rozwijać zainteresowania, odkrywać światy znane z gier, filmów i seriali, zapewniając jednocześnie doskonałą zabawę i moc ciekawej wiedzy,!!