Katalogi on-line

Gminna Biblioteka Publiczna w Łabowej:

Inne katalogi:


Konto czytelnika – informacje

Przeglądanie katalogu komputerowego Gminnej Biblioteki Publicznej w Łabowej dostępne jest na stronie: www.labowa-gbp.sowwwa.pl

Logowanie:

Aby sprawdzić stan swojego konta, bądź zamówić książkę należy się ZALOGOWAĆ do osobistego konta elektronicznego, które zakładane jest podczas zapisu do biblioteki (lub po okazaniu karty bibliotecznej, gdy Czytelnik jest już zapisany do biblioteki).

Logowanie polega na wpisaniu nazwiska i imienia oraz hasła.
Hasło tymczasowe przydzielane jest Czytelnikowi podczas zakładania konta, następnie należy go zmienić w opcjach konta elektronicznego (opcja: zmiana hasła)
UWAGA! Czytelnik nie powinien przekazywać hasła innym osobom. Biblioteka nie udziela telefonicznie ani drogą elektroniczną informacji na temat hasła osobistego Czytelnika.

Możliwości konta elektronicznego:

Osoby zainteresowane mogą sprawdzić, czy dana książka znajduje się w zbiorach naszej biblioteki i czy w danej chwili jest dostępna. System SOWA oferuje wiele możliwości wyszukiwania.
Podstawowe kryteria wyszukiwania to:

  • tytuł książki
  • nazwisko autora
  • hasło przedmiotowe
  • nazwa wydawcy

Zamawianie książki:

Osoby, które posiadają konto elektroniczne mogą skorzystać z opcji Zamawiam wydanie. Zamówić można książę, która w danej chwili jest wypożyczona przez innego Czytelnika. Jeśli Czytelnik poda w bibliotece adres swojej poczty elektronicznej, będzie otrzymywał wiadomości e-mail z informacją o dostępności zamawianej książki.
Książki zamówione czekają na Czytelnika maksymalnie 2 tygodnie.

Blokada konta czytelnika:

Przyczyną zablokowania konta czytelnika może być: przetrzymanie wypożyczonych książek lub wysłanie monitu.
Aby odblokować konto czytelnika należy osobiście (wraz z kartą biblioteczną) zgłosić się do Biblioteki.