Pomysł na nudę, czyli wakacje w Łabowej

24.06-12.07

Biblioteka i Ośrodek Kultury podobnie jak w latach ubiegłych przyłączyli się do zorganizowania wypoczynku dzieci podczas  tegorocznych wakacji w Gminie Łabowa

Zaproponowaliśmy dzieciom poznanie zawodów związanych z noszeniem munduru. Wszyscy goście ,  których zaprosiliśmy  byli doskonale przygotowani , posiadali ogromną wiedzę, przynieśli ciekawe pomoce i jeszcze ufundowali, niespodzianki i wycieczkę na zakończenie wakacyjnych zajęć. Z dziećmi spotkali się:

Maltańska Służba Medyczna

Żołnierz Wojska Polskiego

Policjanci z posterunku w Nawojowej

Ochotnicza Straż Pożarna i Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Łabowej

Państwowa Straż Pożarna w Nowym Sączu

Wszystkim, którzy z nami współpracowali i przyczynili się do zorganizowania tak ciekawych wakacji dla łabowskich dzieci serdecznie dziękujemy.

Był to szybki kurs pierwszej pomocy, dużo wiedzy teoretycznej i  masa pozytywnej energii. To bardzo ważne by nauczyć dzieci jak powinny zachowywać się w wyjątkowych sytuacjach. Oczywiście, zawsze mamy nadzieję, że do takiego momentu w ogóle nie dojdzie,  ale będziemy na pewno bardziej spokojni wiedząc, że zrobiliśmy wszystko, co było w naszej mocy. W wakacyjnych spotkaniach uczestniczyło 215 dzieci w wieku od 3 do 14 lat.

Za cudowną zabawę i naukę dziękujemy !!!