70 lat Biblioteki w Łabowej

Biblioteka Publiczna w Łabowej ma 70 lat!

Gminna Biblioteka Publiczna w Łabowej świętuje w tym roku 70-lecie swojej działalności. Obchody związane z Jubileuszem zaplanowano na 13 grudnia 2018r. Świętująca w tym roku swoje 70-lecie Biblioteka została zorganizowana w 1948 roku jako Gminna Biblioteka Publiczna, a od 1955 jako Gromadzka Biblioteka Publiczna.

Warto jednak podkreślić, iż faktyczne początki bibliotekarstwa w Łabowej miały miejsce już wcześniej i były związane z działalnością koła Towarzystwa Szkoły Ludowej. Jak podaje C.Cempa w swojej książce „Łabowa – Śladami minionych wieków”. (…) „W Łabowej bibliotekę – czytelnię otwarto 4 kwietnia 1905 roku w prywatnym domu wójta Jędrzeja Niemca. W dniu otwarcia biblioteka liczyła 93 tomy”.