Światowy Dzień Ziemi

22 kwietnia cały świat obchodzi uroczyście Dzień Ziemi. W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy – mali i duzi – choć przez chwilę pomyśleć o planecie, na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie. Za to otoczenie odpowiedzialny jest każdy z nas w domu, przedszkolu, pracy i na ulicy.

Biblioteka postanowiła uświadomić dzieciom i młodzieży jak ważna jest nasza Ziemia i jak musimy o nią dbać aby była piękna i zielona. Wspólnie z Nadleśnictwem Nawojowa oraz Bankiem Spółdzielczym Oddział w Łabowej przygotowaliśmy projekt pt. Przygoda z Przyrodą w Bibliotece. W ramach projektu odbędą się lekcje, spotkania, warsztaty oraz ogłoszony zostanie Gminny Konkurs Plastyczny pt. Dzika Przyroda Była Pierwsza. Punktem wyjścia każdego ze spotkań będą oczywiście bogato ilustrowane książki poświęcone ochronie środowiska oraz eksponaty wypożyczone lub przygotowane w naszej Bibliotece.

Takimi eksponatami, które uświadamiają dzieciom, że rośliny wytwarzają wszystko co jest potrzebne do życia, a zwłaszcza tlen będą przygotowane w Bibliotece roślinne ekosystemy czyli tak popularne dziś Lasy w Słoju.

Rośliny nie tylko uatrakcyjniają nasze środowisko ale mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie.