Przygoda z przyrodą w Bibliotece

Za nami kolejne lekcje biblioteczne w których uczestniczą dzieci ze Szkoły Podstawowej w Łabowej. Tym razem rozmawiamy o ekologii. Jest to temat bardzo rozległy. Staramy się dzieciom uświadomić to, że człowiek niszcząc przyrodę niszczy samego siebie, a dbając o przyrodę zapewnia bezpieczeństwo sobie i następnym pokoleniom.

Podczas zajęć dzieci poznają tajniki życia roślin, które rosnąc w zamkniętym szklanym słoju są w stanie wytworzyć wszystkie niezbędne im substancje odżywcze i zamknięty obieg wody.

Zajęcia oczywiście dostosowujemy do wieku i możliwości uczestników, prowadzimy je w oparciu o książki dla dzieci i bogato ilustrowane wydawnictwa zawierające solidną dawkę wiedzy przyrodniczej oraz książki poświęcone ochronie środowiska, oszczędzaniu wody, energii i segregacji śmieci.