DO CZEGO SĄ NAM POTRZEBNE ZASADY I WOLNOŚĆ ?

W ramach obchodów Święta Niepodległości nasza biblioteka  zorganizowała warsztaty pt. „Do czego są nam potrzebne zasady i wolność”. Ważnym punktem spotkania było  wspólne czytanie tekstu Zofii Staneckiej, Basia i wolność oraz wyjaśnienie i zrozumienie trudnych pojęć takich jak: wolność, zasady i zakazy. Znajdujący się w opowiadaniu wątek historyczny  związany z  zaborami uzmysłowił dzieciom, że nasz kraj nie zawsze był wolny. Na zakończenie warsztatów dzieci rozwiązywały „Quiz małego patrioty” oraz wypożyczały  książki.

2 listopada 2022 roku uczestnikami warsztatów były klasy II a, I a, grupa przedszkolna „Motylki” , 3 listopada  uczniowie klas II b i III a , natomiast 4 listopada bibliotekę odwiedziły klasy III b, I b oraz grupa przedszkolna „Pszczółki” ze  Szkoły Podstawowej w Łabowej wraz z nauczycielami:  panią Katarzyną  Fetter, Bożeną Świgut, Marzeną Zaprzelską Agatą Łukasik, Moniką Piątek, Dorotą Rolka, Martą Borek, Bernadettą Zygadlewicz.

Serdecznie dziękujemy za udział w warsztatach