Bajka promująca czytelnictwo

W niecodzienny sposób Gminna Biblioteka Publiczna w Łabowej  zaprosiła kolejne grupy przedszkolne do udziału w projekcie Mała książka – wielki człowiek”.

Po spotkaniach w Szkołach w Łabowej i Nowej Wsi, tym razem z aktorami  Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa spotkali się najmłodsi uczniowie  w Szkołach Podstawowych w Maciejowej i Czaczowie.

Nasze wizyty  w Szkołach  gminy Łabowa  miały na celu zachęcenie dzieci i rodziców do wspólnego czytania i systematycznego odwiedzania Bibliotek.

Podczas przedstawień,  Profesor Książeczka  tytułowy bohater bajki uzmysławiał dzieciom, jaka wielką moc ma wyobraźnia, którą kształtujemy dzięki czytaniu książek. Każda myśl w jego głowie przeradzała się w spotkanie z żywym bohaterem. Dzieci  z wielką radością pomagały Profesorowi odkryć, że bajki ukryte w jego teczce mogą trafić na regały wielu bibliotek.

Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za udział w przedstawieniach, a dyrekcji  szkół, nauczycielom i opiekunom za pomoc przy organizacji przedstawień i miło spędzony czas.

 Do zobaczenia w Bibliotece