Z KSIĄŻKĄ NA START- podsumowujemy ciekawą inicjatywę Instytutu Książki

Projekt „Mała książka -wielki człowiek” rozpoczęliśmy we wrześniu 2019 roku od niecodziennej akcji promocyjnej, były to cztery spektakle Teatru Maska z Krakowa. Aktorzy spotkali się ze wszystkimi przedszkolakami w Gminie Łabowa przedstawiając bajkę pt. „Opowieści z teczki profesora książeczki oraz zapraszając  dzieci i rodziców do udziału w Projekcie.

Przedszkolaki  otrzymały ulotki, zakładki oraz materiały informacyjne. Zarówno w naszej miejscowości jak i we wszystkich szkołach pojawiły się plakaty , które zostały umieszczone także  na stronach internetowych bibliotek.  Dzieci, które brały udział w późniejszych imprezach : lekcjach bibliotecznych, wystawach, zajęciach edukacyjnych oraz zajęciach organizowanych w czasie ferii zimowych, także były zachęcane do przyjścia z rodzicami i odebrania Wyprawki  Czytelniczej

Projekt ten przyniósł doraźne korzyści dla naszej biblioteki – zwiększyła się liczba czytelników w najmłodszej grupie wiekowej. Książeczki otrzymywane w bibliotece wywoływały uśmiech i zaskoczenie na twarzach dzieci. Największą frajdę sprawiły maluchom Karty Małego Czytelnika z możliwością przyklejania delfinków, a jakaż była satysfakcja z otrzymanego dyplomu, zasłużonej odznaki oraz nagrody niespodzianki !

Więcej informacji na temat samej kampanii znajdą Państwo na stronie http://wielki-czlowiek.pl/przedszkolaki/.